Datum objave: 29. kolovoza 2023.
Kategorija: Obavijesti

Kalendar za školsku godinu 2023./2024.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je školski kalendar za 2023/2024. s učeničkim praznicima. Odlukom o početku i završetku nastavne godine, broju radnih dana i trajanju odmora učenika osnovnih i srednjih škola.

Prvi nastavni za učenike u ovoj školskoj godini će početi u ponedjeljak 4. rujna 2023. Već je ustaljeno pravilo da nastava počinje prvi ponedjeljak u rujnu. Zadnji nastavni dan za sve učenike, osim maturanata bi trebao biti 21. lipnja 2024. godine. Za maturante bi nastava trajala do 24. svibnja 2023. godine.

Pojam školska godina je odnosi na razdoblje od 1.9. do 31.8., dok nastavna godina traje od prvog do zadnjeg dana nastave. Najčešće počinje prvi ponedjeljak u rujnu i traje do polovice lipnja.

Poveznica na stranicu Učenici.com na kojoj možete preuzeti kalendar u obliku PDF dokumenta.