Upisi u 1. razred

Klikom na znak plus (+) otvaraju se detaljnije informacije o svakom bloku, a na znak minus (-) smanjujete prikaz informacija.

Upisi djece u prvi razred

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece provodi stručno Povjerenstvo: školski liječnik, stručni tim škole i učitelj.

U 1. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 01. travnja tekuće godine navrše 6 godina.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole provodi se u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja 2023. godine u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

Djeca školski obveznici u školskoj godini 2023./2024. s već utvrđenim teškoćama u razvoju, odnosno djeca koja su imala odgodu upisa u prvi razred, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred, u vremenu od 1. veljače do 15. travnja 2023. godine, kako bi im se pravovremeno odredila primjerena programska i profesionalna potpora.

Upisno područje i nadležna liječnica

Upisno područje Osnovne škole Pantovčak obuhvaća sljedeće adrese: pogledajte OVDJE

DJECA IZVAN UPISNOG PODRUČJA OŠ PANTOVČAK:

Roditelji djece izvan upisnog područja OŠ Pantovčak, koji žele dijete upisati u OŠ Pantovčak, trebaju na mail škole poslati Zamolbu za upis djeteta izvan upisnog područja

Nadležna liječnica za Osnovnu školu Pantovčak je: uskoro

Radno vrijeme školske liječnice: uskoro

Prijevremeni upis u 1. razred

Dijete koje nije školski obaveznik, a tijekom 2023. godine navršit će šest godina, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2023. godine podnijeti zahtjev uredu za obrazovanje, kulturu i sport za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Uvjerenje je potrebno donijeti na utvrđivanje psihofizičkog stanja za upis u 1. razred osnovne škole.

Što je potrebno donijeti od dokumentacije na testiranje?

Prilikom dolaska na testiranje, molimo da pripremite sljedeću dokumentaciju za dijete:

1. Rodni list ili izvadak iz matice rođenih s OIB-om
  2. Potvrde o zaposlenju oba roditelja (ako želite da dijete ide u produženi boravak)
  3. Potvrdu o prebivalištu/boravištu (za podstanare i one koji su nedavno doselili na naše upisno područje)
  4. Zdravstvenu dokumentaciju (ako je dijete bilo na nekoj obradi ili u tretmanu)
  5. Mišljenje vrtića (za prijevremeni upis ili odgodu upisa)
  6. Rješenje o skrbništvu (razvedeni roditelji)
Ako Vas zanima više, pogledajte:

Molimo Vas za suradnju i zahvaljujemo na razumijevanju.

Za termin testiranja javite se na mail: pantovcak@os-pantovcak-zg.skole.hr