Creativity LABs (2017.-18.)

Ovim projektom želimo ostvariti kontinuirani razvoj nastavnika kao pojedinaca te naše cijele ustanove.

Pet nastavnika, ravnatelji škole i stručna suradnica psihologinja sudjelovat će u 5 strukturiranih tečajeva te 2 programa promatranja rada u partnerskoj organizaciji u inozemstvu (job shadowing).

Nastavnici informatike i tjelesnog odgoja imaju iskustva u vođenju školske internetske stranice te su zainteresirani za web dizajn i platformu za e-učenje. Školska suradnica psihologinja radi s djecom sa specijalnim potrebama, nadarenim učenicima te učenicima s poteškoćama u učenju te bi htjela na što kreativniji način koristiti ICT u svom radu. Nastavnice hrvatskog i engleskog jezika imaju već iskustva u međunarodnim projektima, ali bi htjele osmisliti privlačnije međukurikularne aktivnosti, povećati medijsku pismenost kod djece te internacionalizirati školu kroz online razmjene iskustava učenika i korištenje eTwinning platforme.

Naš će ravnatelji poboljšati upravljačke kompetencije kroz program promatranja rada u partnerskoj organizaciji u inozemstvu (job shadowing) s nastojanjem digitalizacije administrativnog dijela svoga posla. Nastavnica fizike će unaprijediti i modernizirati svoj rad pomoću digitalnih media i digitalnih simulacija u STEAM LABu.

Resourceful school 2018./19.

Stranica projekta na kojoj možete dobiti više informacija o projektu RESOURCEFUL SCHOOL

School Gateway to Life

Školi Pantovčak dodijeljena je financijska potpora za projektni prijedlog School – gateway to life u okviru Erasmus + programa, Ključne aktivnosti 1 za područje odgoja i općeg obrazovanja.

Namijenjena je stručnim usavršavanjima djelatnika škole u području njihova rada.

14 djelatnika (učitelja, stručnih suradnika te ravnatelj) će u sljedećih 18 mjeseci imati priliku sudjelovati na strukturiranim tečajevima u inozemstvu. Na taj način će se osnažiti u iskustvenom podučavanju, usvojiti nove načine i metode rada,razmijeniti iskustva s kolegama iz drugih zemalja te proširiti Creativity lab – mrežnu stranicu s primjerima iz prakse koja je javna i dostupna svim učiteljima.

Svoje nove vještine i znanja će putem predavanja i radionica podijeliti sa svojim kolegama te primijeniti u radu s učenicima.

Twinspace

Stranica projekta na kojoj ćete uskoro moći pratiti napredak projekta SCHOOL – GATEWAY TO LIFE

Green Skills and Innovation for Inclusive Growth