Učenici 6.c razreda sudjelovali su u posebnom CLIL projektu u kojem su matematiku, njemački jezik, glazbeni i likovni odgoj učili na njemačkom jeziku kroz interaktivne i kreativne aktivnosti.
Na nastavi matematike učenici su rješavali zadatke vezane uz Beethovenove datume i brojeve, dok su na nastavi njemačkog jezika uvrštavali rezultate u kratke biografije i učili izraze potrebne za predstavljanje skladatelja. Sve je bilo vođeno na njemačkom jeziku, u duhu vremena, kako bi učenici mogli doživjeti autentičnu atmosferu povijesnog razdoblja.
Na glazbenom odgoju analizirali su „Odu radosti“ i razgovarali o Beethovenovim glazbenim dostignućima, a na likovnoj kulturi izrađivali kreativne radove inspirirane njegovim životom i djelom.
Projekt su dodatno obogatile radionice koje su vodile izvorne govornice njemačkog jezika, Julia Michelle Schröder i Luisa Renkert, čime je iskustvo učenika bilo još autentičnije i interaktivnije.
Tijekom projekta učenici su koristili digitalne medije što im je omogućilo da od sata do sata uživaju u učenju i istovremeno unapređuju svoje znanje iz više predmeta.
Projekt su osmislili i vodili: Katarina Vrančić, Branka Kovač, Tihomir Razum i Julijana Lepur.





