Kućni red škole obuhvaća pravila ponašanja i obveze učenika, nastavnika i ostalih zaposlenika škole.

Nekoliko ključnih točaka koje se obično nalaze u pravilnicima o kućnom redu:

1. Dolazak i odlazak iz škole: Učenici su dužni doći u školu nekoliko minuta prije početka nastave i napustiti školu najkasnije 15 minuta nakon završetka školskih obveza.

2. Ponašanje u školi: Zabranjeno je pušenje, nošenje oružja, pisanje po zidovima, bacanje smeća izvan koševa, unošenje i konzumiranje alkohola i drugih sredstava ovisnosti.

3. Odjeća i obuća: Učenici moraju biti pristojno odjeveni. Zabranjeno je nošenje odjeće s neprihvatljivim natpisima, slikama i porukama.

4. Sigurnost i zaštita: Učenici i radnici škole dužni su prijaviti svaki kvar na instalacijama električne struje, plina, vodovoda i grijanja.

5. Pristup školi: Roditelji i posjetitelji mogu ulaziti u školu u određeno vrijeme radi obavljanja poslova s razrednicima i drugim radnicima škole.

/Copyright by Osnovna škola Pantovčak/ Skip to content