Datum objave: 23. ožujka 2024.
Kategorija: Erasmus+

Job shadowing učitelja u OŠ Hinka Smrekarja, Ljubljana

Učitelji Danijel Forjan (informatika) i Matija Eršek (TZK)  imali su priliku sudjelovati u programu Job Shadowing pod okriljem Erasmus projekta, gdje su posjetili Osnovnu školu Hinka Smrekarja u Ljubljani. Mobilnost učitelja održala se od 18.3. do 22.3.2024.g. Tijekom svog boravka, imali su priliku naučiti nešto o projektu “Zeleni Pingvin”, koji se fokusira na podizanje svijesti o očuvanju okoliša među učenicima.

Jedan od vrhunaca posjeta bio je izlet s učenicima petih razreda u Postojna jamu, gdje su imali priliku istražiti fascinantne podzemne pećine i naučiti o važnosti očuvanja prirodnih resursa.

Također, sudjelovali su u radu s volonterskim psom tijekom nastave, što je bio izvanredan način za poticanje emocionalnog blagostanja i koncentracije učenika. Učenicima je prikazano kako pružiti prvu pomoć životinjama u nevolji.

Kao dio ovog posjeta, imali su priliku promatrati različite pristupe poučavanju učitelja različitih predmeta poput informatike, tjelesnog odgoja, povijesti i matematike, što nam je pružilo bogatstvo novih ideja i perspektiva.

Pored toga, naši su učitelji zajedno s učenicima radili na projektima održivog razvoja, istražujući načine kako poboljšati ekološku svijest i promicati prakse održivog života u njihovoj zajednici.

Ovaj doživljaj nije samo obogatio naše učitelje, već je i pružio dragocjene prilike za razmjenu znanja i iskustava između različitih obrazovnih sustava i kultura, što će sigurno imati dugoročne pozitivne učinke na obrazovanje u našoj školi.

Pogledajte i kratki VIDEO.

Priprema Erasmus grupe učenika za polazak u Tursku

Naši učenici Erasmus grupe i učitelji su srdačno dočekani u prostorima Turske agencije za suradnju i koordinaciju (TIKA Zagreb). Ove školske godine je po prvi puta ostvarena suradnja sa školom u Istanbulu te će naši učenici i troje učitelja dobiti priliku otputovati i...