Datum objave: 16. travnja 2024.
Kategorija: Erasmus+

Nova Erasmus+ mobilnost učenika i profesora naše škole usred Atlantskog oceana

Petero učenika sedmih i osmih razreda naše škole sudjelovalo je u Erasmus+ mobilnosti učenika u sklopu akreditacije na dalekim Azorima – u školi Escola Basica e Secundaria Tomas de Borba u mjestu Angra de Heroismo. U pratnji su bile prof. Danijela Takač, koordinatorica Erasmus+ projekata naše Škole, i prof. Željka Frančić. U ovoj mobilnosti sudjelovali su i učenici i profesori iz Francuske, Belgije, Finske i Poljske.
U razdoblju d 8. – 12. 4. učenici su boravili u obiteljima svojih domaćina, vršnjaka iz Portugala. Tijekom tjedna učenici su sudjelovali u raznim aktivnostima u školi: Kulturnom tjednu u školi posvećenom 50. obljetnici Revolucije karanfila u Portugalu, Maratonu čitanja posvećenom lirskim i epskim djelima o slobodi, promociji Malih znanstvenika i STEM aktivnosti te interkulturalnoj razmjeni ideja i iskustava. Učenici su posjetili Farmu magaraca i naučili kako se proizvode biološki proizvodi od magarećeg mlijeka te koja su ljekovita svojstva magarećeg mlijeka, posjetili su vulkansku špilju Algar do Carvao i Gruta Do Natal, skriveni podzemni rezervoar za vodu, Muzej grada Angra de Heroismo, a bili su i na prijemu kod gradonačelnika grada Angra de Heroismo.
Bilo je ovo još jedno vrijedno i nezaboravno iskustvo za učenike naše škole.

Priprema Erasmus grupe učenika za polazak u Tursku

Naši učenici Erasmus grupe i učitelji su srdačno dočekani u prostorima Turske agencije za suradnju i koordinaciju (TIKA Zagreb). Ove školske godine je po prvi puta ostvarena suradnja sa školom u Istanbulu te će naši učenici i troje učitelja dobiti priliku otputovati i...