Datum objave: 29. veljače 2024.
Kategorija: Vijesti

Osmaši u Vukovaru

Tijekom terenske nastave učenici osmih razreda uče o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar kroz predavanja te obilazak memorijalnih mjesta u Gradu Vukovaru. Ovisno o udaljenosti mjesta iz kojih dolaze učenici, provodi se jednodnevna, dvodnevna ili trodnevna terenska nastava.

Posjet uključuje predavanja o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede, obilazak svih mjesta sjećanja vezanih za Domovinski rat, prenošenje poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja kroz Školu mira. U sklopu teorijskog dijela terenske nastave učenici slušaju dva predavanja na temu „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“ i tijekom posjeta obilaze najznačajnije lokacije iz Domovinskog rata u Vukovaru:

• Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti,
  • izložbenih postava u krugu Memorijalnog centra,
  • Mjesta sjećanja – Vukovarske bolnice 1991.,
  • Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata,
  • Spomen-doma Ovčara, masovne grobnice na Ovčari,
  • hangara Veleprometa,
  • spomen-obilježja Kukuruzni put – Put spasa,
  • ruševina Borovo Commercea te
  • crkve sv. Filipa i Jakova.