Datum objave: 7. ožujka 2024.
Kategorija: Vijesti

Radionica o Domovinskom ratu, 2. dio

Jučer i danas je u osmim razredima održan drugi dio radionice s temom Domovinskog rata, u suradnji s Hrvatskim povijesnim muzejom. Učenici su izradili antiratne plakate, izvještaj i obnavljali kapelicu sv. Barbare. Zadnji sat radionice bio je rezerviran za diskusiju o Domovinskom ratu kojom su učenici rekli svoja argumentirana mišljenja o tome je li se Domovinski rat mogao izbjeći, osjećamo li i danas posljedice rata, treba li se o ratu učiti, može li se ovakav rat ponoviti, tko je odgovoran za rat i tko bi trebao platiti ratnu odštetu.
Oba razreda su pokazala veliku zrelost u promišljanju o ovoj povijesno važnoj temi.

Uspjeh učenika na državnom natjecanju iz matematike

Održano je 65. državno natjecanje iz matematike u Vodicama od 22. do 24. travnja 2024. Našu školu predstavljao je Sven Šimek, učenik 6. b razreda sa mentoricom Jasenkom Parađiković. Zadatci su bili izazovni i zahtjevni tako da je Sven osvojio 19. mjesto među najboljim...