Datum objave: 10. prosinca 2023.
Kategorija: Erasmus+

Stjecanje znanja i vještina na temu društvenog i zelenog poduzetništva

Od 4. do 8. 12. 2023. naša je škola bila središte multikulturalne razmjene iskustva te stjecanja znanja i vještina na temu društvenog i zelenog poduzetništva u sklopu Erasmus+ programa Agencije za mobilnost i programe Europske Unije. 20 učenika i 14 učitelja iz Francuske, Finske, Belgije, Irske i Portugala sudjelovalo je u raznim zanimljivim radionicama i predavanjima, a organiziran je i posjet tvornici Rimac-Bugatti te Greenville imanju. Naši gosti, ali i učenici naše škole, upoznali su se s novim, suvremenim hrvatskim startup kompanijama te naučili mnogo o zelenom poduzetništvu. Sami su osmišljavali svoje „zelene tvrtke“, zeleni marketing te naučili mnogo o važnosti 3R (Reduce, Reuse, Recycle).

Osam profesora iz Portugala i Irske sudjelovalo je u aktivnostima praćenja nastave (job shadowing) u nižim i višim razredima naše Škole. Pratili su nastavu engleskog jezika, informatike, fizike, kemije, tehničke kulture, likovnog, hrvatskog jezika i povijesti kako bi upoznali naš obrazovni sustav te izmijenili primjere dobre prakse.

Ovim se putem još jednom zahvaljujemo roditeljima i učenicima domaćinima na gostoprimstvu i podršci.

Sigurni smo da će ovaj tjedan svima ostati u prekrasnom sjećanju te se radujemo daljnjim razmjenama u budućnosti.

RADOVI UČENIKA U CANVI (reklame)

#erasmusplus #Erasmus #eTwinning