Datum objave: 28. studenoga 2023.

Sudoku regionalno natjecanje

U subotu 25.11.2023. održano je Sudoku regionalno natjecanje na kojem su nas predstavljali učenici koji su se plasirali putem školskog natjecanja u kategoriji Bistrići, te su od ukupno 262 natjecatelja postigli sljedeći rezultat:

Jure Validžić, 4.c – 51. mjesto

Tamara Novak, 4.c – 70. mjesto

Tin Vukušić, 3.b – 72. mjesto

Dorotea Novak, 2.a – 91. mjesto

Leon Smiljan, 4.c – 132. mjesto

Nina Božikov, 4.c – 167. mjesto

O Sudoku:

Sudoku je logička zagonetka sa shematskom osnovnom strukturom: osim posebnih načina i inačica igranja (kao što je relativno nepoznati kružni sudoku ili takozvani „samurai sudoku“) sve su vrste brojčanih križaljki sudokua više ili manje jednako izvedene: osnovna se površina sastoji od 9 x 9 polja, odnosno ćelija. Već se 2 do 5 brojeva nalazi više ili manje ravnomjerno raspoređeno u križaljci. Što je više brojeva zadano, to ćete jednostavnije dospjeti do rješenja. Cilj je igre popuniti sve prazne ćelije brojevima od 1 do 9 tako da se svaki broj u svakom stupcu (okomito), u svakom retku (vodoravno) i u svakom bloku (3 puta 3 ćelije) pojavljuje samo jednom.

Ukoliko se i sami želite okušati u ovoj igri, na internetu ima jako puno stranica posvećenih upravo Sudoku – KLIKOM OVDJE zaigrajte i vi jednu igru.